Features & Benefits
- Tolerances closely controlled.
- Can be removed from the septum nut weldment.
Product Specifications
| Units | 5-pk. |
|---|---|
| Outer Diameter (OD) | 3.0 mm |
| Instrument | Agilent |
| Column Type | Packed |
| Length | 93 mm |
| Inner Diameter (ID) | 1.7 mm |
$30.00
| Units | 5-pk. |
|---|---|
| Outer Diameter (OD) | 3.0 mm |
| Instrument | Agilent |
| Column Type | Packed |
| Length | 93 mm |
| Inner Diameter (ID) | 1.7 mm |
| Weight | 0.10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.50 × 4.50 × 6.75 in |
|
|---|
GC x GC Selectivity Columns
Rxi-XLB Secondary GC Capillary Column for GCxGC, 2 m, 0.25 mm ID, 0.25 µm
GC x GC Selectivity Columns
Rtx-CLPesticides Secondary GC Capillary Column for GCxGC, 1.1 m (+ or – 3 cm), 0.10 mm ID, 0.10 µm
GC x GC Selectivity Columns
Stabilwax Secondary GC Capillary Column for GCxGC, 1.1 m (+ or – 3 cm), 0.10 mm ID, 0.10 µm
GC x GC Selectivity Columns
Rtx-200 Secondary GC Capillary Column for GCxGC, 2 m, 0.25 mm ID, 0.25 µm
GC x GC Selectivity Columns
Rxi-5Sil MS Secondary GC Capillary Column for GCxGC, 2 m, 0.25 mm ID, 0.25 µm
"*" indicates required fields
"*" indicates required fields