Product Specifications
| Units | 5-pk. |
|---|---|
| Volume | 1.157 mL |
| Outer Diameter (OD) | 6.2 mm |
| Material | Borosilicate Glass |
| Liner Geometry | Straight |
| Instrument | PerkinElmer |
| Deactivation | Siltek |
| Inlet Type | CAP|Split/Splitless |
| Length | 92.1 mm |
| Product Category | Liners |
| Inner Diameter (ID) | 4.0 mm |




