Product Specifications
| Units | 5-pk. |
|---|---|
| Max Temperature | 450 °C |
| Material | Graphite |
| Used With | Split liners |
| Instrument | Shimadzu |
| Product Category | O-Rings/Sealing Rings for Liners |
$61.00
| Units | 5-pk. |
|---|---|
| Max Temperature | 450 °C |
| Material | Graphite |
| Used With | Split liners |
| Instrument | Shimadzu |
| Product Category | O-Rings/Sealing Rings for Liners |
| Weight | 0.10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 0.20 in |
| Material | Graphite |
|
|---|
Instrument Supplies & Tools
Capillary Installation Gauges
Inlet Liner
"*" indicates required fields
"*" indicates required fields