Product Specifications
| Units | 5-pk. |
|---|---|
| Volume | 0.702 mL |
| Outer Diameter (OD) | 5.0 mm |
| Material | Borosilicate Glass |
| Packing | Deactivated Wool |
| Liner Geometry | Single Taper Precision |
| Instrument | Shimadzu |
| Deactivation | Standard |
| Inlet Type | Split/Splitless |
| Length | 95 mm |
| Product Category | Liners |
| Inner Diameter (ID) | 3.5 mm |





