Product Specifications
| Units | 5-pk. |
|---|---|
| Volume | 0.986 mL |
| Outer Diameter (OD) | 6.3 mm |
| Material | Borosilicate Glass |
| Packing | Deactivated Wool |
| Liner Geometry | Straight |
| Instrument | Agilent |
| Deactivation | Siltek |
| Inlet Type | Split/Splitless |
| Length | 78.5 mm |
| Product Category | Liners |
| Inner Diameter (ID) | 4.0 mm |



