Powerful vortexing for tubes up to 50ml
Inst-Touch pressure activated operation
“Mini Sized”, less than 4 in. wide
Available in 5 colors
Specifications
| Speed | 2800rpm |
|---|---|
| Motor Activation | Touch |
| Orbit | 4mm |
| Dimensions (WxDxH) | 3.7 x 3.9 x 2.6 |
| Dimensions (cm) | 9.4 x 9.9 x 6.6 |
| Operating Temp. | +4 to 45°C |
| Weight | 1lb (0.4kg) |
| Electrical | 100-240V 50-60Hz; 50W |
| Warranty | 2 Years |













Reviews
There are no reviews yet.