Product Specifications
| Units | 5-pk. |
|---|---|
| Volume | 1.442 mL |
| Outer Diameter (OD) | 6.5 mm |
| Material | Borosilicate Glass |
| Packing | Deactivated Wool |
| Liner Geometry | Single Taper |
| Instrument | Agilent |
| Deactivation | Standard |
| Inlet Type | Split/Splitless |
| Length | 78.5 mm |
| Product Category | Liners |
| Inner Diameter (ID) | 5.0 mm |



